Terapia Czaszkowo-krzyżowa (CRANIOSACRAL THERAPY)

Niedawno zaczęliśmy stosować u Maksia terapie Czaszkowo-krzyżowa. Wykonujemy ją raz w tygodniu. Terapia ta polega na dosyć nietypowym masażu kości czaszki, które wbrew pozorom wcale nie są ze sobą sztywno zrośnięte. Masaż pozwala uregulować przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego zarówno w czaszce jak i kanale rdzenia kręgowego, w celu przywrócenia naturalnego rytmu i dostrojenia organizmu. Układy nerwowe i krążenia zaczynają funkcjonować bez zarzutu. Powracają naturalne uzdrawiające siły organizmu.Kynezjotaping

To specyficzny sposób oddziaływania na organizm poprzez skórę i mięśnie przy pomocy specjalnie klejonej taśmy. Dzięki temu uzyskujemy: wpływ na funkcję mięśni, poprawę mikro krążenia, aktywację systemu limfatycznego, aktywację endogennego systemu znieczulenia, wspieranie funkcji stawu.

Maksio ma klejone dłonie ,chodzi o jego kciuk i ułożenie palców. Kciuk prze napięcie chowa mu się do środka w skutek czego palce również się kurczą .Plaster ma za zadanie naciągać kciuk i uczyć go prawidłowego ułożenia palców.


Stymulacja taktylna

Skóra jest najrozleglejszym organem naszego ciała. Bogata jest w liczne receptory lekkiego dotyku, silnego dotyku, nacisku, ciepła, zimna, bólu, propriocepcji. Propriocepcja jest wrażeniem z mięśni, ścięgien i układu przedsionkowego, które sprawia, że mózg może zdecydować o ruchu oraz pozycji ciała i jego części w przestrzeni.